Difference between revisions of "Bellarmino-Index haereticorum/Index nominum"
From GATE
| Line 484: | Line 484: | ||
! scope="col" | citatus in pagina | ! scope="col" | citatus in pagina | ||
|- | |- | ||
| − | | [[Name::Ambrosius]] || IV || | + | | [[Name::Ambrosius]] || {{Smallcaps|iv}} IV || |
17 | 17 | ||
|- | |- | ||
Revision as of 17:36, 9 April 2020
Index
Abbreviationes
| Abbreviatio | Opus |
|---|---|
| CChr.SL | Corpus Christianorum. Series Latina, Turnhout 1954ss. |
| CChr.CM | Corpus Christianorum. Continuatio Mediaevalis, Turnhout |
| CSEL | Corpus Scriptorum Ecclesiasticorum Latinorum, Wien 1866ss. |
| Mansi | |
| PG | Patrologiae cursus completus. Series Graeca accurante Jacques-Paul Migne, Paris 1856-1866 |
| PL | Patrologiae cursus completus. Series Latina accurante Jacques-Paul Migne, Paris 1841-1855; 1862-1866 |
| SChr | Source Chrétiennes, Paris 1963ss. |
Bibliographia
Fontes
| Auctor | centuria[1] | citatus in pagina |
|---|---|---|
| Ambrosius | iv IV |
17 |
| Athanasius | IV |
18 |
| Augustinus | V |
1-19 |
| Basilius Caesariensis | IV |
11. 15 |
| Cassiodorus | VI |
20 |
| Clemens Alexandrinus | III |
3-4. 12 |
| (Ps.)-Clemens | I |
1-2 |
| Cyprianus | III |
17 |
| Damascenus | VIII |
1-3. 6. 10. 13 |
| Epiphanius | IV |
1-13. 15-19 |
| Eusebius Caesariensis | IV |
1-5. 10-13. 16-18 |
| Gratianus | XII |
18 |
| Gregorius Magnus | ||
| Gregorius Nazianzenus | ||
| (Ps.)-Hegesippus |
2 | |
| Hieronymus |
1-5. 7. 10. 12-15. 17. 19 | |
| Hilarius Pictaviensis |
4. 10. 17 | |
| Ignatius |
2-5 | |
| Iohannes Chrysostomus |
10. 15 | |
| Irenaeus |
1-11 | |
| Isidorus Hispalensis | ||
| Justinus |
2. 7 | |
| Machumetis | ||
| Mamertus Claudianus | ||
| Nicephorus |
1. 5 | |
| Optatus | ||
| Origenes |
15-16 | |
| Pacianus | IV |
15 |
| Petrus Cluniacensis | ||
| Philaster |
2-7. 12. 17 | |
| Polycarpus |
7 | |
| Prosper Aquitanus | ||
| Rufinus | ||
| Socrates |
17 | |
| Sulpicius Severus | ||
| Tertullianus |
1-14 | |
| Theodoretus |
1-12. 14. 17-18 | |
| Theophilus Alexandrinus |
15 | |
| Theophylactus |
10 | |
| Victor Uticensis | ||
| Vincentius Lerinensis |
2 |
_______________
- ↑ cf. Bellarminus: De scriptoribus ecclesiasticis, Lugduni 1613.
... more about "Bellarmino-Index haereticorum/Index nominum"
Ambrosius +, Athanasius +, Augustinus +, Basilius Caesariensis +, Cassiodorus +, Clemens Alexandrinus +, (Ps.)-Clemens +, Cyprianus +, Damascenus +, Epiphanius +, Eusebius Caesariensis +, Gratianus +, Gregorius Magnus +, Gregorius Nazianzenus +, (Ps.)-Hegesippus +, Hieronymus +, Hilarius Pictaviensis +, Ignatius +, Iohannes Chrysostomus +, Irenaeus +, Isidorus Hispalensis +, Justinus +, Machumetis +, Mamertus Claudianus +, Nicephorus +, Optatus +, Origenes +, Pacianus +, Petrus Cluniacensis +, Philaster +, Polycarpus +, Prosper Aquitanus +, Rufinus +, Socrates +, Sulpicius Severus +, Tertullianus +, Theodoretus +, Theophilus Alexandrinus +, Theophylactus +, Victor Uticensis + and Vincentius Lerinensis +