Difference between revisions of "Bellarmino-Index haereticorum/Index nominum"
From GATE
| Line 499: | Line 499: | ||
3-4 | 3-4 | ||
|- | |- | ||
| − | | [[Name::(Ps.)-Clemens]] || || | + | | [[Name::(Ps.)-Clemens]] || I || |
1-2 | 1-2 | ||
|- | |- | ||
Revision as of 11:30, 9 April 2020
Index
Abbreviationes
| Abbreviatio | Opus |
|---|---|
| CChr.SL | Corpus Christianorum. Series Latina, Turnhout 1954ss. |
| CChr.CM | Corpus Christianorum. Continuatio Mediaevalis, Turnhout |
| CSEL | Corpus Scriptorum Ecclesiasticorum Latinorum, Wien 1866ss. |
| Mansi | |
| PG | Patrologiae cursus completus. Series Graeca accurante Jacques-Paul Migne, Paris 1856-1866 |
| PL | Patrologiae cursus completus. Series Latina accurante Jacques-Paul Migne, Paris 1841-1855; 1862-1866 |
| SChr | Source Chrétiennes, Paris 1963ss. |
Bibliographia
Fontes
| Auctor | centuria[1] | citatus in pagina |
|---|---|---|
| Ambrosius | IV | |
| Athanasius | ||
| Augustinus |
1-8 | |
| Basilius Caesariensis | ||
| Cassiodorus |
20 | |
| Clemens Alexandrinus |
3-4 | |
| (Ps.)-Clemens | I |
1-2 |
| Cyprianus | ||
| Damascenus |
1-3. 6 | |
| Epiphanius |
1-8 | |
| Eusebius Caesariensis |
1-5 | |
| Gregorius Magnus | ||
| Gregorius Nazianzenus | ||
| (Ps.)-Hegesippus |
2 | |
| Hieronymus |
1-5. 7 | |
| Hilarius Pictaviensis |
4 | |
| Ignatius |
2-5 | |
| Iohannes Chrysostomus | ||
| Irenaeus |
1-8 | |
| Isidorus Hispalensis | ||
| Justinus |
2. 7 | |
| Machumetis | ||
| Mamertus Claudianus | ||
| Nicephorus |
1. 5 | |
| Optatus | ||
| Origenes | ||
| Pacianus | ||
| Petrus Cluniacensis | ||
| Philaster |
2-7 | |
| Polycarpus |
7 | |
| Prosper Aquitanus | ||
| Rufinus | ||
| Socrates | ||
| Sulpicius Severus | ||
| Tertullianus |
1-8 | |
| Theodoretus |
1-8 | |
| Theophilus Alexandrinus | ||
| Theophylactus | ||
| Victor Uticensis | ||
| Vincentius Lerinensis |
2 |
_______________
- ↑ secundum Bellarminus: De scriptoribus ecclesiasticis, Lugduni 1613.
... more about "Bellarmino-Index haereticorum/Index nominum"
Ambrosius +, Athanasius +, Augustinus +, Basilius Caesariensis +, Cassiodorus +, Clemens Alexandrinus +, (Ps.)-Clemens +, Cyprianus +, Damascenus +, Epiphanius +, Eusebius Caesariensis +, Gregorius Magnus +, Gregorius Nazianzenus +, (Ps.)-Hegesippus +, Hieronymus +, Hilarius Pictaviensis +, Ignatius +, Iohannes Chrysostomus +, Irenaeus +, Isidorus Hispalensis +, Justinus +, Machumetis +, Mamertus Claudianus +, Nicephorus +, Optatus +, Origenes +, Pacianus +, Petrus Cluniacensis +, Philaster +, Polycarpus +, Prosper Aquitanus +, Rufinus +, Socrates +, Sulpicius Severus +, Tertullianus +, Theodoretus +, Theophilus Alexandrinus +, Theophylactus +, Victor Uticensis + and Vincentius Lerinensis +