Difference between revisions of "User:Irene Pedretti/Sandbox"
From GATE
| Line 18: | Line 18: | ||
| E || Mem. X || Biblioteca nazionale del Portogallo (LX), Req. 55, FG 6183 || 1587 || - (pera se ler non refeytorio d'Evora 1587) || 1 || Latino, Spagnolo (probabile COPIA di D) | | E || Mem. X || Biblioteca nazionale del Portogallo (LX), Req. 55, FG 6183 || 1587 || - (pera se ler non refeytorio d'Evora 1587) || 1 || Latino, Spagnolo (probabile COPIA di D) | ||
|- | |- | ||
| − | | H || Mem. II || ARSI (RM), Archivio postulazione, 3106/2 || | + | | H || Mem. II || ARSI (RM), Archivio postulazione, 3106/2 || II metà XVI sec. || Sequitur Memoriale quoddam desideriorum / et bonarum cogitationum Patris / Magistri Petri Fabri ex / Patris Ignatii soliis [sic] || 2 (1-88, 88-236) || Latino, Spagnolo (inizio, n.os 177, 180, 237, 315, 388) |
|- | |- | ||
| − | | I || - || Ithaca, Cornell University Library (Ithaca) Archives 4600 Bd. Ms. 570 || | + | | I || - || Ithaca, Cornell University Library (Ithaca) M. 15. Archives 4600 Bd. Ms. 570 || 1576 || Sequitur Memoriale quod / dam desideriorum et bo / narum cogitationum / Patris Magistri sancatae / memoriae / PETRI FABRI / ex Patris N.B. Ignatii / sociis || + || Latino, Spagnolo (n.os 315, 318) |
|- | |- | ||
| − | | | + | | K || - || Budapest, Biblioteca Nazionale Széchényi, Havas 693 (20) || ante 1745 || Manuscriptum venerabile / Patris Petri Faber [...] || 1 || Latino (Copia di R) |
|- | |- | ||
| − | | Example || Example || Example || Example || Example || Example || Example | + | | M || Example || Example || Example || Example || Example || Example |
| + | |- | ||
| + | | P || Example || Example || Example || Example || Example || Example | ||
| + | |- | ||
| + | | R || Example || Example || Example || Example || Example || Example | ||
| + | |- | ||
| + | | S || Example || Example || Example || Example || Example || Example | ||
| + | |- | ||
| + | | T || Example || Example || Example || Example || Example || Example | ||
| + | |- | ||
| + | | V || Example || Example || Example || Example || Example || Example | ||
| + | |- | ||
| + | | W || Example || Example || Example || Example || Example || Example | ||
| + | |- | ||
| + | | X || Example || Example || Example || Example || Example || Example | ||
| + | |- | ||
| + | | L || Example || Example || Example || Example || Example || Example | ||
|} | |} | ||
Revision as of 14:04, 25 June 2025
Le texte du Mémorial de Favre (De Certeau)
| ID De Certaux | ID FM (1917) | Collocazione | Data | Titolo | Mani | Lingue |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B | Mem. VII | Bollandistes (BE), Ms. 495 | XVI sec. | Sequitur memoriale quoddam / quorumdam desideriorum bonorum et / bonarum cogitationum M.P. Fabri | 4 (1-36, 37-126, 127-198, 199-214) | Latino, Spagnolo (n.os 237, 315, 388, 404) |
| C | Mem. IV | Archives du Royaume (BE), nr. 1488 | XVI sec. (ante B) | Recollectiones P. Fabri, / Primogeniti P.N. Ignatii ( P. Fabri Desideria) | 8 (1-24, 25-40, 41-60, 61, 62-82, 83-106, 107-130, 131-152) | Latino, Spagnolo (n.os 237, 315, 388, 404) |
| D | Mem. IX | Biblioteca nazionale del Portogallo (LX) Req. 55, FG 3537 | ante 1587 | Sequitur memoriale quod / dam quorundam desideriorum bonorum / et bonarum cogitationum Patris M. / Petri Fabri e patris Ignatii / sociis | + | Latino, Spagnolo (n.os 177, 180, 237, 315, 388, 404) |
| E | Mem. X | Biblioteca nazionale del Portogallo (LX), Req. 55, FG 6183 | 1587 | - (pera se ler non refeytorio d'Evora 1587) | 1 | Latino, Spagnolo (probabile COPIA di D) |
| H | Mem. II | ARSI (RM), Archivio postulazione, 3106/2 | II metà XVI sec. | Sequitur Memoriale quoddam desideriorum / et bonarum cogitationum Patris / Magistri Petri Fabri ex / Patris Ignatii soliis [sic] | 2 (1-88, 88-236) | Latino, Spagnolo (inizio, n.os 177, 180, 237, 315, 388) |
| I | - | Ithaca, Cornell University Library (Ithaca) M. 15. Archives 4600 Bd. Ms. 570 | 1576 | Sequitur Memoriale quod / dam desideriorum et bo / narum cogitationum / Patris Magistri sancatae / memoriae / PETRI FABRI / ex Patris N.B. Ignatii / sociis | + | Latino, Spagnolo (n.os 315, 318) |
| K | - | Budapest, Biblioteca Nazionale Széchényi, Havas 693 (20) | ante 1745 | Manuscriptum venerabile / Patris Petri Faber [...] | 1 | Latino (Copia di R) |
| M | Example | Example | Example | Example | Example | Example |
| P | Example | Example | Example | Example | Example | Example |
| R | Example | Example | Example | Example | Example | Example |
| S | Example | Example | Example | Example | Example | Example |
| T | Example | Example | Example | Example | Example | Example |
| V | Example | Example | Example | Example | Example | Example |
| W | Example | Example | Example | Example | Example | Example |
| X | Example | Example | Example | Example | Example | Example |
| L | Example | Example | Example | Example | Example | Example |
R - Rome, Archivum Romanum Societatis Iesu, Archivio postulazione, 3106/1
W - Rome, Archivum Romanum Societatis Iesu, Archivio postulazione, 3106/3
C -
M - Milan, Biblioteca nazionale Braidense, AD. XI. 32
From the jesuit library of San Fedele, it is widely described here.
L - Lisbon, Archivio del Ministero degli Affari Esteri
Without call number, not yet identified.
S - Salamanca, Biblioteca dell’Università, M. 114
E - Lisbona, Biblioteca nazionale del Portogallo, Req. 55, FG 6183
X - Alcalá de Henares, Archivo España Compañía de Jesús
Without call number, not yet identified.